Kolejne usprawnienia dla BBlogerów
 Oceń wpis
   
Jeden z naszych szacownych blogerów stworzył post, w którym zasugerował nam serię zmian. Jako, że jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę postanowiliśmy podejść do tematu na poważnie i wprowadzić niektóre z wymienionych poprawek.
  • Poprawione zostało filtrowanie wklejanych tekstów z niewidocznymi znakami. Teraz za każdym razem gdy system wykryje taką sytuacje informuje o tym użytkownika. Tak więc każdy kto najpierw pisze tekst w Word lub innym edytorze tekstu może teraz wklejać skopiowane treści wprost do edytora w panelu BBlog-a. Jednak nadal zaleca się korzystać z opcji "Wklej z Worda" ( ikonka aktówki ze logiem MS Word).
  • Usunięto nadmiarowy wykomentowany kod Wykopu ze stron BBlogów
  • Na stronie głównej pod polecanymi wpisami dodano przycisk "Więcej" odsyłający do pełnej listy polecanych wpisów
  • Teraz każdy kto dodaje lub edytuje post będzie mógł skorzystać z bardzo przydatnej opcji "Podgląd posta", która pozwoli na zweryfikowanie jak będzie wyglądał dany wpis przed publikacją
Kolejne zmiany będą sukcesywnie wprowadzane. Jeszcze raz dzięki za spostrzegawczość dla MAW-a
Komentarze (6)
Możliwość edytowania szablonów
 Oceń wpis
   
Dziś dodaliśmy do systemu administracyjnego bblog.pl możliwość edycji wyglądu szablonów. W praktyce każdy, nawet najdrobniejszy aspekt wyglądu bloga może teraz być dostosowany do Twoich potrzeb.

Jako bazową wersję do przygotowania własnego bloga należy wybrać jeden z szablonów konfigurowalnych, a następnie przejść do opcji edycyjnych. Uwaga! Nawet jeśli Twoim aktualnym szablonem jest jeden z szablonów konfigurowalnych, powinieneś przed rozpoczęciem edycji ponownie wybrać szablon (zmieniły się pewne wewnętrzne struktury systemu i nie możemy w 100% zagwarantować, że przy "starych" szablonach edytowanie ich zawsze spowoduje faktyczne zmiany wyglądu bloga).

Mamy świadomość że początkowo duża liczba opcji konfiguracyjnych może powodować pewne zagubienie. Jeśli dojdziecie do takiego stanu, że Wasz blog nie wygląda dobrze, możecie bez problemu wrócić do jednego ze standardowych szablonów konfigurowalnych i rozpocząć eksperymenty od nowa.

Jeśli macie jakieś uwagi, zauważyliście błędy, nie wiecie jak osiągnąć efekt który sobie zaplanowaliście, prosimy o komentarze pod tym nasi programiści i graficy postarają się rozwiać Wasze wątpliwości, poprawić błędy i ewentualnie uzupełnić system o brakujące możliwości.

Życzymy świetnych efektów i czekamy na odzew z Wazsej strony.
Komentarze (4)
Kategorie blogów i awatary
 Oceń wpis
   
Reagując na sugestie blogerów w systemie BBlog została uruchomiona możliwość przeglądania blogów z uwzględnieniem ich kategorii - w każdej kategorii prowadzone są osobne rankingi blogów.

Prosimy o przypisywanie blogów do właściwych kategorii, co z pewnością umożliwi czytelnikom łatwiejsze dotarcie do interesujących ich informacji.

Dodatkowo dodaliśmy możliwość zdefiniowania "awatara", czyli symbolu graficznego wyświetlanego na listach wpisów i blogów. Wstępnie wygenerowaliśmy awatary wszystkim użytkownikom na podsttawie obrazka "o mnie", ale istnieje możliwość podmienienia ich w formularzu O mnie.

Mamy nadzieje, że powyższe zmiany ułatwią i uatrakcyjnią korzystanie z systemu BBlog.pl
Komentarze (3)
Zmiany w komentarzach. Kolejne ulepszenia
 Oceń wpis
   
Z przyjemnością informujemy, że wprowadzone zostało kolejne ulepszenie w systemie mające ułatwić zarządzanie komentarzami.

W konfiguracji bbloga dodaliśmy nowe opcje dotyczące zarządzana komentarzami czytelników.

1. Umożliwiliśmy zarządzanie sposobem wyświetlania komentarzy (domyślnym ustawieniem nadal są wątki, ale istnieje możliwość wyświetlania komentarzy chronologicznie od najnowszych do najstarszych). Konfiguracji dokonuje się na poziomie menu Ustawienia bloga

2. Dodaliśmy opcję pozwalająca na domyślne ukrywanie komentarzy użytkowników - komentarze będą wyświetlane dopiero po ich akceptacji w menu Ostatnie komentarze. Konfigurację wartości domyślnej należy dokonać w menu menu Ustawienia bloga, wartość tą można potem zmieniać dla poszczególnych wpisów.

Cały czas czekamy na wasze sugestie co jeszcze można by było ulepszyć.
Komentarze (4)
Ważne zmiany w zabezpieczeniach.
 Oceń wpis
   
W trosce o bezpieczeństwo danych naszych użytkowników wprowadziliśmy w systemie filtry zabezpieczające przed atakami typu XSS (Cross Side Scripting).

Niestety tego typu środki mogą spowodować pewne utrudnienia przy wprowadzaniu nowych wpisów, szczególnie jeśli używany kod HTML jest bardzo skomplikowany, niepoprawny, lub kopiowany z
innych źródeł (np. z dokumentów MS Word).

Jeśli w Waszych wpisach po ich zapisaniu do systemu pojawiają się rozmaite "dziwne znaczki", a jesteście pewni, że kod HTML jest poprawny i nie zawiera złośliwego kodu, skontaktujcie sie z osobami administrującymi bblogiem przy użyciu formularza: http://www.bblog.pl/kontakt.html

Jeśli kopiujecie swoje wpisy ze źródeł zewnętrznych, używajcie do tego opcji "Wklej jako czysty tekst",
lub "Wklej z worda" dostępnych w panelu edycji wpisów.
Komentarze (0)
Najnowsze komentarze
2016-07-30 12:54
Tomek B:
Kolejne usprawnienia dla BBlogerów
Witam, niestety od dłuższego czasu nie działa opcja z "Wklej z Worda" . Kiedy to zostanie[...]
2015-10-22 15:43
kronos:
Jest wpis miesiąca!
Miło powitać, życzę powodzenia.
2014-06-10 16:29
stefan4321:
Nagrody dla autorów blogów firmowych
Wracajcie z konkursem. Może teraz ja wygram:)
2013-10-18 12:56
group:
Kategorie blogów i awatary
fajna platforma blogowa, no i Twoj blog
2013-10-04 20:26
moj.blog:
Możliwość edytowania szablonów
fajna platforma blogowa, no i Twoj blog
2013-07-23 13:59
andrzej soltysik :
Rozstrzygnięcie konkursu
andrzeja soltysika policja bije co bedzie
2013-02-18 12:20
doradcy finansowi:
Nagrody dla autorów blogów firmowych
Wcale nie zaproponowali Ci żadnego kredyty hipotecznego bo go nie brałeś tylko linkujesz do[...]
2013-01-18 11:29
mojeopinie:
Kolejne usprawnienia dla BBlogerów
Jak dla mnie świetnie platforma do blogowania.
2013-01-18 11:27
mojeopinie:
Nagrody dla autorów blogów firmowych
Gratulacje dla zwyciężców
2011-03-27 15:30
kredyty.:
Nagrody dla autorów blogów firmowych
bblog.pl to najlepsza platforma blogowa, nawet blogger.pl się nie umywa, takie moje zdanie.