Kolejne usprawnienia dla BBlogerów
 Oceń wpis
   
Jeden z naszych szacownych blogerów stworzył post, w którym zasugerował nam serię zmian. Jako, że jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę postanowiliśmy podejść do tematu na poważnie i wprowadzić niektóre z wymienionych poprawek.
  • Poprawione zostało filtrowanie wklejanych tekstów z niewidocznymi znakami. Teraz za każdym razem gdy system wykryje taką sytuacje informuje o tym użytkownika. Tak więc każdy kto najpierw pisze tekst w Word lub innym edytorze tekstu może teraz wklejać skopiowane treści wprost do edytora w panelu BBlog-a. Jednak nadal zaleca się korzystać z opcji "Wklej z Worda" ( ikonka aktówki ze logiem MS Word).
  • Usunięto nadmiarowy wykomentowany kod Wykopu ze stron BBlogów
  • Na stronie głównej pod polecanymi wpisami dodano przycisk "Więcej" odsyłający do pełnej listy polecanych wpisów
  • Teraz każdy kto dodaje lub edytuje post będzie mógł skorzystać z bardzo przydatnej opcji "Podgląd posta", która pozwoli na zweryfikowanie jak będzie wyglądał dany wpis przed publikacją
Kolejne zmiany będą sukcesywnie wprowadzane. Jeszcze raz dzięki za spostrzegawczość dla MAW-a
Komentarze (6)
Nowość na BBlog.pl: blogi firmowe
 Oceń wpis
   
Z myślą o nowoczesnych firmach, które szukają nowych dróg komunikacji z klientami i partnerami biznesowymi, wprowadziliśmy nową kategorię blogów: firmowe.

Będziemy zaliczać do niej blogi, w których jako autor występuje firma. Właściciele lub pracownicy firm mogą pisać w nich o wszystkich sprawach firmy: o tym co się aktualnie dzieje, o pracownikach, o prowadzeniu biznesu. Mogą także poruszać tematy związane z dziedziną lub branżą, w której firma działa – doradzać, dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Blogi to świetne narzędzie promocji i budowania marki firmy. A serwis BBlog.pl – biznes blog portalu Money.pl – to idealne miejsce do prowadzenia profesjonalnego bloga.

Na początek przygotowaliśmy nagrody dla firm, które założą bloga w BBlog.pl. To programy komputerowe od firmy LeftHand: księgowość, środki trwałe, CRM.

Żeby otrzymać jeden z nich, należy założyć bloga firmowego (do 5 sierpnia br.) i umieścić na nim minimum 3 wpisy. Do rozdania mamy 85 programów. Otrzymają je ci autorzy blogów firmowych, którzy do końca sierpnia br. będą mieli na swoim blogu najwięcej wpisów.

Zobacz szczegóły
Komentarze (1)
Zwycięzcy trzeciego tygodnia
 Oceń wpis
   
W trzecim tygodniu konkursowym zwycięskie wpisy to:

Zaczynamy ostatni tydzień zabawy!

Komentarze (0)
Zwycięzcy drugiego tygodnia konkursu
 Oceń wpis
   
Po drugim tygodniu zabawy gratulujemy autorom wpisów:
Cały ranking drugiego tygodnia znajduje się na stronie: http://www.bblog.pl/rankingi,1,2.html

A dziś zaczynamy trzeci tydzień zabawy.
Komentarze (0)
Są pierwsi wygrani!
 Oceń wpis
   
Są pierwsi wygrani!

W pierwszym tygodniu konkursowym najwięcej punktów otrzymały wpisy:
Autorom wpisów tygodnia gratulujemy, będziemy kontaktować się mailowo. Ranking pierwszego tygodnia jest dostępny na stronie: http://www.bblog.pl/rankingi,1,1.html

Wszystkich BBlogerów zapraszamy do dalszej zabawy – piszcie, czytajcie i oceniajcie wpisy, rozpoczynamy kolejny tydzień konkursu!

Przypominamy, że jedna osoba może wygrać tylko raz, ale w bieżącym rankingu będziemy prezentować wszystkie wpisy z bieżącego tygodnia.
Komentarze (1)
Zabawa dla BBlogerów
 Oceń wpis
   
Zasady konkursu

Dziś rozpoczynamy konkurs dla wszystkich, którzy prowadzą blogi w serwisie BBlog.pl. Można wygrać torbę gadżetów Money.pl oraz współpracę z naszą redakcją! Zabawa trwa przez cały czerwiec. Oto zasady:

  • Konkurs będzie się odbywał w edycjach tygodniowych – od poniedziałku do niedzieli, od 4.06.2007 do 01.07.2007.
  • W każdym tygodniu konkursu 3 osoby, których wpisy oceniane są najlepiej, dostają od Money.pl torbę gadżetów (kubki, koszulki, smycze, podkładki).
  • Wpisy oceniają internauci. Co tydzień układamy ranking wpisów z danego tygodnia, według liczby punktów (liczba punktów = liczba ocen pozytywnych minus liczba ocen negatywnych).

Jeśli dwie osoby zdobędą tyle samo punktów – wygrywa ten, który miał więcej ocen pozytywnych.

  • Spośród wpisów, które wygrają w kolejnych edycjach tygodniowych, redakcja Money.pl wybierze ‘wpis miesiąca’. Jego autor otrzyma prawo publikacji felietonu w rubryce ‘Moim zdaniem’ na Money.pl (publikacja tekstu na ustalony z redakcją temat, ze zdjęciem autora, widoczna przez cały dzień na stronie głównej portalu Money.pl).
  • Jeden autor może wygrać tylko w jednym tygodniu. Osoba, która raz już wygrała torbę gadżetów, będzie odejmowana w kolejnych rankingach (jej nagrody w następnych tygodniach przejdą na osoby kolejne w rankingu).

Zobaczcie, jak Wasze blogi są oceniane przez czytelników!

Zachęcamy do pisania i oceniania blogów :-)

Komentarze (2)
Statystyki, komentarze, hasła - kolejne zmiany w bblog.pl
 Oceń wpis
   
W bblog.pl istnieje już możliwość dodawania na stronie kodów zliczających stystyki autorstwa zewnętrznych firm. Aktualnie możliwe jest używanie Google Analytics, oraz Stat24. Aby wstawić kod należy użyć pozycji w menu &quotStatystyki zewnętrzne"

Kolejna modyfikacja dotyczy komentarzy pod wpisami. Wszyscy zarejestrowani (i zalogowani) użytkownicy mają możliwość podlinkowania nazwy użytkownika do wybranej strony WWW w pisanych przez siebie komentarzach. W przypadku właścicieli bblogów w odpowiednie pole formularza wstawiany jest domyślnie adres bloga w naszym systemie.

Na tej stronie dodaliśmy możliwość zmiany hasła logowania do systemu bblog.pl, oraz (co przydatne będzie wyłącznie dla użytkowników, którzy nie posiadają u nas własnego bloga) możliwość modyfikacji domyślnie podlinkowanej w komentarzach strony WWW.
Komentarze (15)
Możliwość edytowania szablonów
 Oceń wpis
   
Dziś dodaliśmy do systemu administracyjnego bblog.pl możliwość edycji wyglądu szablonów. W praktyce każdy, nawet najdrobniejszy aspekt wyglądu bloga może teraz być dostosowany do Twoich potrzeb.

Jako bazową wersję do przygotowania własnego bloga należy wybrać jeden z szablonów konfigurowalnych, a następnie przejść do opcji edycyjnych. Uwaga! Nawet jeśli Twoim aktualnym szablonem jest jeden z szablonów konfigurowalnych, powinieneś przed rozpoczęciem edycji ponownie wybrać szablon (zmieniły się pewne wewnętrzne struktury systemu i nie możemy w 100% zagwarantować, że przy "starych" szablonach edytowanie ich zawsze spowoduje faktyczne zmiany wyglądu bloga).

Mamy świadomość że początkowo duża liczba opcji konfiguracyjnych może powodować pewne zagubienie. Jeśli dojdziecie do takiego stanu, że Wasz blog nie wygląda dobrze, możecie bez problemu wrócić do jednego ze standardowych szablonów konfigurowalnych i rozpocząć eksperymenty od nowa.

Jeśli macie jakieś uwagi, zauważyliście błędy, nie wiecie jak osiągnąć efekt który sobie zaplanowaliście, prosimy o komentarze pod tym nasi programiści i graficy postarają się rozwiać Wasze wątpliwości, poprawić błędy i ewentualnie uzupełnić system o brakujące możliwości.

Życzymy świetnych efektów i czekamy na odzew z Wazsej strony.
Komentarze (4)
Kolejne piękne szablony
 Oceń wpis
   
Dzięki ciężkiej i wytężonej pracy naszego zespołu powstały kolejne, ładne, szablony.

A już niedługo, każdy bloger będzie sobie mógł indywidualnie dostosować wygląd swojego bbloga do własnych potrzeb i gustów.

W nowych szablonach będzie możliwość:
- wyboru własnej grafiki w nagłówku
- wybór grafiki nagłówku z pakietu przygotowanych przez grafików Money.pl
- zmiany kolorystyki poszczególnych elementów
- zmiany czcionek i ich wielkości

A wszystko to w sposób przejrzysty i intuicyjny.

Zapraszam wkrótce.
Komentarze (5)
Nowe szablony
 Oceń wpis
   
Pragnę z przyjemnością poinformować, że w dniu dzisiejszym zostały wprowadzone do systemu BBlog.pl nowe wzory szablonów ( wyglądów ) blogów.

Zachęcam do eksperymentowania z wyglądem własnego bloga i opinie o nowych layoutach.

Niedługo uruchomione zostaną nowe jeszcze lepsze funkcjonalności.
Komentarze (0)
1 | 2 |
Najnowsze komentarze
2016-07-30 12:54
Tomek B:
Kolejne usprawnienia dla BBlogerów
Witam, niestety od dłuższego czasu nie działa opcja z "Wklej z Worda" . Kiedy to zostanie[...]
2015-10-22 15:43
kronos:
Jest wpis miesiąca!
Miło powitać, życzę powodzenia.
2014-06-10 16:29
stefan4321:
Nagrody dla autorów blogów firmowych
Wracajcie z konkursem. Może teraz ja wygram:)
2013-10-18 12:56
group:
Kategorie blogów i awatary
fajna platforma blogowa, no i Twoj blog
2013-10-04 20:26
moj.blog:
Możliwość edytowania szablonów
fajna platforma blogowa, no i Twoj blog
2013-07-23 13:59
andrzej soltysik :
Rozstrzygnięcie konkursu
andrzeja soltysika policja bije co bedzie
2013-02-18 12:20
doradcy finansowi:
Nagrody dla autorów blogów firmowych
Wcale nie zaproponowali Ci żadnego kredyty hipotecznego bo go nie brałeś tylko linkujesz do[...]
2013-01-18 11:29
mojeopinie:
Kolejne usprawnienia dla BBlogerów
Jak dla mnie świetnie platforma do blogowania.
2013-01-18 11:27
mojeopinie:
Nagrody dla autorów blogów firmowych
Gratulacje dla zwyciężców
2011-03-27 15:30
kredyty.:
Nagrody dla autorów blogów firmowych
bblog.pl to najlepsza platforma blogowa, nawet blogger.pl się nie umywa, takie moje zdanie.